Ješita club

Autor: Maduar | 11.4.2008 o 8:36 | Karma článku: 9,84 | Prečítané:  3255x

Asi najcharakteristickejšou vlastnosťou ľudí pracujúcich v hudobnom priemysle je ješitnosť. Už sme to síce miestami spomínali, ale len veľmi okrajovo. Táto téma si však vzhľadom na svoju obludné rozmery vyžaduje trochu viac pozornosti. Ako prebieha typická diskusia medzi niekým, kto ešte nenasiakol šoubiznisom, a renomovaným predstaviteľom nášho hudobného priemyslu, a aké to môže mať pre neskúseného nováčika následky, si najlepšie ukážeme na prípade VAREL vs. evinka.

O čo v tejto diskusii išlo.

VAREL pri diskusii na blogu Anny Weissovej vo svojom príspevku medziiným spomenul aj to, ako nepochybuje o tom, že v našich rádiách môže dochádzať k uplácaniu kvôli hranosti atď.

Evinka si toto vyjadrenie vytrhla z kontextu celého príspevku a reagovala veľmi ostro. Požadovala od VAREL-a presné informácie o aké uplácanie išlo a od koho má takéto informácie. Rozhodla sa to okamžite vyšetrovať, pretože ona je priamo „zo zdroja“ a za 3 rádiá môže vyhlásiť, že VAREL-ove tvrdenie je nepravdivé.

„Nič Tebou zmienené, nie je a ani nebolo pravdou. Za 3 rádiá, si dovolím vyjadriť s Tvojím diskusným príspevkom ostrý nesúhlas.
Nepíšem za ostatné rádiá, ale mám možnosť si to zistiť, pretože spolupracujem s nimi.
Verím, že Tvoje tvrdenie, na základe skúsenosti Tvojho súrodenca - vyvrátim.
VAREL, beriem to osobne...“

 

Rozbehla sa vcelku dlhá a zaujímavá vzájomná výmena názorov, pripomínajúca tenisový zápas. Na jednej strane pokojný a k veci sa vyjadrujúci VAREL, na druhej čoraz agresívnejšia a vzťahovačná evinka. Jej výroky naberali grády:

„Ty mi predsa nemôžeš v ničom brániť“, „Pravdu sa dozvieš a nielen odomňa“, „Verím, že Tvoje vyjadrenia vyvrátim“, „Tebe to akosi nedochádza... Pochop - Ty ma nemôžeš uraziť“, „od začiatku diskusie je problém na Tvojej strane, kedy Ti to konečne docvakne?“

 

Nemá zmysel tu rozpisovať celý priebeh diskusie.

(kto si ju chce prečítať celú nájde ju na tejto linke http://blog.diskusie.sme.sk/viewdiscussion.php?id=1198057&page=2 )

Tá sa zo strany evinky značne vyhrotila. Pristavíme sa ale pri dvoch jej výrokoch ku koncu diskusie -

„Konfliktné situácie riešim po svojom - nechaj sa prekvapiť...“

„Keďže si zmenil svoj názor, naraz Ťa to nezaujíma, písala som Ti - dám Ti pokoj a nechám Ťa tak. Nezaručujem sa za iných zodpovedných, v jednotlivých rádiách, kontakt na Teba, budú mať.“

 

Prečo to tu uvádzame? Pretože toto je asi jediný písomný záznam o tom, ako to v pri týchto ľuďoch funguje.

Náhodou poviete svoj názor, ktorý si nejaký pracovník, v tomto prípade rádia, zoberie osobne a máte problém. Je úplne jedno, či ho dokážete aj argumentačne zdôvodniť, nikoho na druhej strane to už nezaujíma. Z názoru sa stane obvinenie a z Vás vinný. Takže ste skončil. A nielen u toho pracovníka, ale samozrejme aj v celom rádiu. A ako sa môžeme dočítať pri evinke, pre istotu rovno v 3 rádiách. Dokonca už tam budú mať na Vás kontakt.

 

Predstavme si teda, že VAREL je možno frontman nejakej doteraz neznámej skupiny. Skupiny, ktorá by možno mohla byť považovaná za slovenský (toľko spomínaný) Radiohead, len zatiaľ o nej nikto nevie. A predstavme si, že evinka je možno bývalá? šéfredaktorka Fun rádia Evka Bacigalová (ale to berte len ako náš tip...).

K budove rádia prichádza VAREL, pod pazuchou má CD s novým albumom skupiny a natrafí na evinku. Pri rozhovore s ňou spomenie, ako jeho brat tiež pracoval v rádiu a nechtiac povie, že sa tam kvôli hranosti uplácalo...

Toto by bola asi jeho posledná veta v jeho slovenskej kariére. Z vyššie uvedeného je asi jasné, čo by nasledovalo. Evinka by útok zobrala osobne, po krátkej výmene názorov, v ktorej by si nedala nič rozumne vysvetliť, by sa vybrala do rádia vyšetrovať toto krivé obvinenie a ešte v ten deň by zrejme prezvonila ďalšie 2 rádiá, že nejaký VAREL „všetkých“ nehorázne obvinil z uplácania a teda nech si dajú na neho pozor. VAREL by sa nič netušiac vybral do ďalšieho rádia, kde by ho už všetci „pekne“ privítali...  

A tak by sa po malom otrasení VAREL možno vybral na vydavateľstvo. Veď mám super album, skvelé pesničky, fantastický sound. Kam ísť najprv? Skúsime to najväčšie vydavateľstvo - Universal.

Lenže tam sedí Peter Riava...

Ako evinka v našej diskusii uviedla, s Peťkom sa veľmi dobre pozná... A čo čert nechcel, možno deň pred VAREL-ovou návštevou bola u neho na káve a možno si (ako koniec koncov každý týždeň, keď tam príde) zobrala do svojho súkromného archívu pár nových titulov Universalu. Medzi rečou spomenie, že minulý týždeň bol u nich v rádiu akýsi VAREL a predstav si Peter, obvinil všetky rádiá z uplácania!!! (zveličovanie je pri týchto ľuďoch bežné)

Peter pokrúti hlavou, povie si, že to už je vrchol a spolu si pohromžia na tento svet.

VAREL, ktorý o tomto spojení nevie a o návšteve nič netuší (veď ani nemá odkiaľ), príde do vydavateľstva a plný nádeje dúfa, že si tu niekto vypočuje jeho tvorbu. Predstaví sa asistentke a požiada o stretnutie (čo je samozrejme útopia - viď našich 9 mesiacov, ale berme to ako príbeh). Asistentka zdvihne telefón a povie Petrovi, že je tu nejaký VAREL a chcel by odprezentovať nový album...

Posledná šanca, ktorá VARELOV-i zostane je predstaviť sa na festivale. Ale ten ako na potvoru organizuje nejaký pán Viršík...

 

A jeho album? Koho to tu už len zaujíma. Hlavne, že sme opäť niekomu dokázali, že na nás si hubu otvárať nebude.

 

Epilóg

Po 10 rokoch sedí VAREL v krčme s kamarátmi a rozpráva im túto skúsenosť. Chlapi ho vysmejú a obvinia ho z paranoje (no určite, Ty si nikomu nič neurobil, ale všetci boli k Tebe zlí). A vysvetlia mu, že keby robil naozaj takú skvelú hudbu, určite by si bola cestu našla aj sama... 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

KULTÚRA

Peter Lipa: Moje skutočné meno bolo pre mňa nebezpečné

Peter Lipa oslavuje 75 rokov. Hovorí, že pri živote ho drží záujem o hudbu

AUTO

Povinná výbava nových áut sa o tri roky výrazne zmení

Európska komisia zverejnila kompletný zoznam novej povinnej výbavy.


Už ste čítali?